PRIDRUŽITE NAM SE U DANIMA ERASMUSA U OBRTNIČKOJ

Autor: Ljiljana Mraz, 6. 10. 2022.

Od 13. do 15. listopada 2022. g. održavaju se šesti Dani Erasmusa na razini Europe. Obrtnička škola u njima će ove godine sudjelovati drugi put i to nizom događanja koja će se održavati kroz cijeli listopad i studeni.

O ostalim događanjima pročitajte u nastavku...

Dane Erasmusa započinjemo dan ranije druženjem s našim bivšim učenikom Dominikom Vuljakom koji će učenicima četverogodišnjih smjerova govoriti o svom školovanju u našoj školi, odlasku na Erasmus mobilnost u Sloveniju, državnoj maturi i upisu na studij FOI-a. Naše učenike posebno zanima koliko ga je srednja škola pripremila za taj studij te kako je bilo provesti cijeli šesti semestar u češkom Brnu u sklopu visokoškolske Erasmus mobilnosti. Odgovori na ova pitanja te natjecanje u poznavanju slovenskog i češkog jezika i kulture očekuju naše učenike i nastavnike 12. listopada 2022. g. u 12.30 u prostorima Škole.

Nakon toga očekuju nas kvizovi znanja, sada već tradicionalan način druženja i učenja u Obrtničkoj školi. Nastavnici koprivničkih srednjih škola i nastavnici osnovnih škola u našoj blizini pridružit će nam se u dva specijalna izdanja kviza znanja u povodu Dana Erasmusa koji će uključivati razne teme vezane za naše partnerske zemlje i aktivnosti u sklopu Erasmusa. Danijel Džambo, Melita Golubić, Mario Kiš, Sandra Krajina, Ljiljana Mraz i Iva Topolovčan Pazić, organizatori ovih kvizova, članovi su složne ekipe Obrtničke škole koja je strastveno započela tradiciju kviza znanja u Školi prije nekoliko godina. Tada je Danijel Džambo, autor logotipa Obrtničke škole Koprivnica, razvio i poseban logotip kviza znanja Obrtničke škole.

Ljubav prema kvizovima prenijeli smo i na učenike te izradu i održavanje kviza uveli kao obvezan dio priprema za odlazak na Erasmus mobilnost. Tako će naši učenici sudionici prošlogodišnje mobilnosti u Velenju te budući sudionici mobilnosti u Sevilli samostalno održati kvizove koje su sami i pripremili. Sudionici kvizova bit će učenici naše škole i gradskih osnovnih škola.

U trajanju od 10. do 16. listopada 2022. g. sudjelovat ćemo i u uređenju jednog izloga u sklopu Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica gdje ćemo se predstaviti uz ostale škole našeg kraja koje provode Erasmus projekte.

Dani Erasmusa održavaju se uz pomoć Brune Antolića, Davorke Đule, Danijela Džamba, Melite Golubić, Marija Kiša, Sandre Krajine, Danijela Mustafe, Ive Topolovčan Pazić i ostalih entuzijastičnih nastavnika i učenika Škole, u organizaciji Ljiljane Mraz, uz podršku ravnatelja Zlatka Martića, Erasmus koordinatorice Ane Borko te njene pomoćnice Petre Zrinski.