Posjet učenika umjetničkom centru RezervArt u Varaždinu

Autor: Dubravka Jakupec, 19. 10. 2022.

Učenici smjera Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom i Tehničar za računalstvo sudjelovali su na radionici gdje su kroz predavanje i primjenu različitih umjetničkih medija otkrili na koje sve načine umjetnost može biti primjenjiva te koliko danas poduzetničke ideje i poduzetništvo utječu na rad umjetnika.

Uz navedene aktivnosti kroz presjek povijesti umjetnosti vidjeli su kako je umjetnost utjecala na razvoj tehnologija i dizajna proizvoda.

Radionica je vođena od strane akademske kiparice Paule Banić i akademskog kipara i likovnog pedagoga Nikole Vudraga koji su na interaktivni način vodili učenike kroz različite oblike umjetničkog stvaralaštva, mogućnosti kreativnog izražavanja i načina njihove primjene.

Nikola Vudrag je kipar svjetskog glasa, poznat između ostalog po skulpturi Nikole Tesle s izložbe Nikola Tesla - Mind of the future koja se održala u Zagrebu te u novije vrijeme Podravkinog srca skulpture nazvane „Začin života“.

U sklopu centra učenici su obišli keramičarski studio, studio za izradu unikatnih gitara, studio za izradu primijenjenih predmeta od drva, studio za restauraciju, 3D printing studio, kiparski atelier Vudrag i kiparski atelier LameDor.