Četrnaest učenika u Sevilli će tri tjedna izrađivati električno vozilo

Autor: Ljiljana Mraz, 10. 11. 2022.

Učenici Obrtničke škole Koprivnica smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom i tehničar za računalstvo odlaze 13. studenoga 2022. g. na tri tjedna u španjolsku Sevillu u sklopu Erasmus+ projekta. Učenici će u partnerskoj školi obavljati stručnu praksu te u sklopu nje izraditi električno vozilo, a u slobodno vrijeme posjetit će Cordobu i Granadu

Kako bi bili spremni za ovu mobilnost, učenici od listopada obavljaju zadatke kojima je cilj pripremiti ih za međusobnu suradnju, komunikaciju na stranom jeziku, putovanje zrakoplovom, nova mjesta i situacije. Četrnaest učenika podijeljeno je u četiri skupine koje su izradile dane im zadatke te ih prezentirale ostalima. Skupine su izrađivale vodič aktivnosti u slobodno vrijeme, upute za putovanje zrakoplovom, video o očuvanju okoliša (što je jedan od Erasmus prioriteta) te kvizove znanja u kojima su sudjelovali njihovi kolege i učenici gradskih osnovnih škola. U izradi zadataka pomogle su im socijalna pedagoginja Petra Zrinski i knjižničarka Ljiljana Mraz.

Fotografije s prezentacije svih ovih zadataka nalaze se na Facebok stranici Projekti Obrtničke škole Koprivnice na kojoj će sudionici Karlo Ban, Edi Čižmak, Leonardo Goričanec, Matija Hadelan, Gabriel Jošt, Juraj Jukić, Alan Kovačić, Nikola Kušek, Tin Mihalić, Jan Novak, Maksimilijan Perković, Filip Petričević, Ozren Podravac i Vinko Sabolić svaki dan tijekom svoje mobilnosti izvještavati o aktualnim događajima. Nastavnici u pratnji su razrednici Iva Topolovčan Pazić i Filip Kompari koji je ujedno i koordinator mobilnosti. Voditeljice Erasmusa te organizatorice mobilnosti na razini Škole su Ana Borko te njena pomoćnica Petra Zrinski.