Posjet učenika i nastavnika Obrtničkom i gospodarskom sajmu Koprivničko-križevačke županije u Križevcima

Autor: Dubravka Jakupec, 14. 11. 2022.

​Učenici 4a razreda smjera Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom, 4b razreda Tehničar za računalstvo te 3i razreda smjera elektroinstalater, elektromehaničar, elektroničar-mehaničar sudjelovali su u pratnji nastavnika na Obrtničkom i gospodarskom sajmu Koprivničko-križevačke županije koji se održao u Sportskoj dvorani OŠ Ljudevita Modeca Križevci u samom središtu Grada od 11. do 13. studenog 2022. godine.

Učenici su posjetiteljima prikazali mjerenje karakteristika elektroničke opreme osciloskopom, ispitivanja električnih strojeva pomoću specijalizirane opreme, popravaka elektroničkih uređaja, konfiguracija lokalne mreže i servisa, primjena aditivnih tehnologija u 3D ispisu, prikaz video i slika zapisa na 3D hologramu te prikaz filma u sklopu projekta Edu Roma.

Program Sajma bio je obilježiti i prikazati obrtnička zanimanja učenika strukovnih škola, prikazati poduzetništvo, poljoprivredu i ruralni razvoj te gastro-izložbe. Tema ovogodišnjeg sajma je Energetska učinkovitost i obnovljivi izvori energije.