Promocija strukovnih zanimanja u turizmu „Okusima koprive“

Autor: Dubravka Jakupec, 10. 1. 2023.

Odlukom Ministarstva turizma i sporta o odabiru projekata srednjih strukovnih i umjetničkih škola u turizmu u 2022. godini za promociju i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam odobren je zajednički projekt Obrtničke škole Koprivnica (prijavitelj) i Srednje škole Koprivnica (partner).

Promocija strukovnih zanimanja u turizmu "Okusima koprive" za cilj ima povezati učenike škola Prijavitelja i Partnera kako bi ojačali kompetencije i pridonijeli podizanju razine svijesti  učenika i nastavnika o značaju turizma i ugostiteljstva za razvoj hrvatskog gospodarstva.

Kroz projekt će se promovirati jela i slastice izrađene na bazi koprive na način da će se slastice (kolači) od koprive nuditi u objektu slastičarnici pridruženog partnera prilikom naručivanja toplih napitaka od strane korisnika usluge, dok će se jela od koprive moći kušati u prostorima Obrtničke i Srednje škole Koprivnica u specijaliziranim praktikumima za ugostiteljstvo i turizam kroz radionice na kojima će sudjelovati i učenici osnovnih škola. Na taj način će ih se motivirati na upis u zanimanja: konobar, kuhar, slastičar i hotelijersko-turistički tehničar.

Pridruženi Partner u projektu su Slatke delicije d.o.o. koje će projektu doprinijeti svojim stručnim znanjem i iskustvom iz područja ugostiteljstva i turizma kojeg usavršavaju već 18 godina.

Ovaj projekt je vrijedan 10.617,82 Eura (80.000,00 kn) i u  potpunosti sufinanciran od strane Ministarstva turizma i sporta.

Mentori na projektu su nastavnice Blaženka Pianec ispred Obrtničke škole Koprivnica i nastavnica Andreja Draganić ispred Srednje škole Koprivnica.

Provedba aktivnosti počinje u siječnju, a završava u svibnju 2023. godine.