Održan prijem za učenike iz Švedske NTI Kristianstad

Autor: Dubravka Jakupec, 24. 1. 2023.

Obrtnička škola Koprivnica ponovno je domaćin dolazne mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta u kojoj sudjeluju učenici iz NTI gimnazije iz Kristiandstada (Švedska).

Trenutno u Koprivnici boravi 5 Švedskih učenika i dva nastavnika koji će obavljati stručnu praksu u trajanju od tri tjedna u firmi STS d.o.o. specijaliziranoj za popravak elektroničke i telekomunikacijske opreme.

Prijem učenika održan je u Obrtničkoj školi Koprivnica gdje su im ravnatelj škole Zlatko Martić, koordinatorica dolazne mobilnosti Dubravka Jakupec i stručni pedagog Tomislav Terstenjak zaželjeli dobrodošlicu i ugodan boravak u našoj školi i gradu Koprivnici.

Učenici su upoznati sa školom kao i s novoizgrađenim dijelom u sklopu projekta Centra kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Nakon prijema u školi, učenici su imali priliku posjetiti i gradonačelnika Koprivnice Mišela Jakšića kao i pročelnika ureda gradonačelnika Daria Jembreka koji im je ujedno održao i kratku prezentaciju o gradu Koprivnici.

Dolazna mobilnost organizirana je s ciljem ostvarivanja partnerstva i daljnje suradnje s ovom švedskom školom, a učenici će u ova tri tjedna stručne prakse steći znanja iz područja informatike te elektronike i telekomunikacija.