Učenici Obrtničke škole Koprivnica obilježili Svjetski dan čitanja naglas

Autor: Dubravka Jakupec, 1. 2. 2023.

U sklopu projekta „STEAMOVCI čitaju STEAMOVCE“ učenici 2.b razreda Obrtničke škole Koprivnica pod vodstvom prof. savjetnice za Hrvatski jezik mr. sc. Danijele Vrtiprah obilježili su Svjetski dan čitanja naglas koji se od 2010. godine globalno obilježava prve srijede u mjesecu veljači s ciljem proslave moći čitanja.

Dana 1. veljače 2023. godine održan je virtualni susret na kojem su učenici iz Koprivnice zajedno s učenicima 3.f razreda Gimnazije Josipa Slavenskog iz Čakovca čitali naglas tekstove STEAMOVACA.

Čitali su se tekstovi Zlate Bartl, Nikole Nalješkovića, Arthura Charlesa Clarkea, Benjamina Franklina, Michioa Kakua, Apostolosa Doxiadisa. Uz navedene autore učenici su preporučili za čitanje i tekstove Darija Hrupca, Mateja Tolića, Wang Zhenyii, Željka Paušea, Lewisa Carrolla, Fausta Vrančića i Jakše Cvitanovića, STEAMOVACA čije su tekstove otkrili tijekom istraživačkoga rada u projektu.

Učenike partnerske škole u projektu vodi prof. izvrsna savjetnica Vedrana Močnik.

Tekst pripremila: mr. sc. Danijela Vrtiprah