Prijem učenika iz NTI Karlstad

Autor: Dubravka Jakupec, 3. 3. 2023.

Jučer je održan prijam za petero učenika NTI gimnazije Karlstad, sudionika druge ovogodišnje Erasmus+ dolazne mobilnosti učenika iz Švedske.

U našoj je školi, domaćinu i organizatoru druge ovogodišnje Erasmus+ dolazne mobilnosti učenika iz Švedske uz pratnju nastavnika Robin Bräck, održan prije kojemu su sdjelovali ravnatelj Škole Zlatko Martić, koordinatorica mobilnosti Dubravka Jakupec te školski pedagog Tomislav Terstenjak.

Ravnatelj je učenicima NTI gimnazije Karlstad iz Švedske zaželio dobrodošlicu i upoznao ih sa Školom te novim Centrom kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji iz područja elektrotehnike i računalstva. Gosti su ujedno imali i priliku upoznati naše učenike 2b i 4b razreda Tehničar za računalstvo.

Tijekom boravka u Koprivnici petero će sudionika mobilnosti steći znanja iz područja informatike te će stručnu trotjednu praksu odraditi u STS d. o. o., specijaliziranoj koprivničkoj tvrtki za popravak elektroničke i komunikacijske opreme. U slobodno vrijeme za učenike će biti organizirani posjeti turističkim i povijesnim znamenitostima Varaždina i Zagreba te će se upoznati s tradicijom, kulturom i poviješću našega grada.

Cilj je ove dolazne mobilnosti pružanje mogućnosti za učenje te ostvarivanje partnerstva i daljnje suradnje s ovom švedskom školom, a mobilnost je sufinancirana sredstvima programa Europske unije Erasmus+.