Završena trotjedna stručna praksa švedskih učenika iz NTI gimnazije Karlstad.

Autor: Dubravka Jakupec, 20. 3. 2023.

Ponosno vam predstavljamo uspješno održanu dolaznu mobilnost u sklopu Erasmus+ programa! Obrtnička škola Koprivnica bila je domaćin i organizator dolaska učenika iz NTI gimnazije Karlstad iz Švedske.

Tijekom njihovog boravka u Koprivnici, naši gosti su stekli znanja iz područja informatike te su odradili stručnu praksu u renomiranoj tvrtki STS d.o.o., koja se bavi popravkom elektroničke i komunikacijske opreme.

Naši učenici su se pobrinuli da naši gosti dožive nezaboran boravak u Koprivnici. Tijekom slobodnog vremena organizirali smo druženje s učenicima drugih, trećih i četvrtih razreda smjera Tehničar za računalstvo kako bi se razvila nova prijateljstva i razmijenila iskustva. Posjetili smo i grad Varaždin te glavni grad Zagreb, što je bila izvrsna prilika za upoznavanje bogate kulture i povijesti naše zemlje.

Na svečanoj podjeli potvrda o obavljenoj stručnoj praksi, naš ravnatelj g. Zlatko Martić uručio je našim gostima prigodne poklone. Učenici su održali prezentaciju o svemu što su vidjeli i naučili tijekom svog boravka u Koprivnici, a posebno su se istaknuli našoj gošći Juliette, kojoj smo priredili iznenađenje povodom rođendana.

Dolazna mobilnost s NTI gimnazijom Karlstad organizirana je s ciljem ostvarivanja partnerstva i daljnje suradnje s ovom švedskom školom. Ovo iskustvo je bilo vrijedno za oba tima učenika i nastavnika, te smo sigurni da će ova suradnja biti nastavljena i u budućnosti.

Hvala svima koji su sudjelovali u organizaciji i provedbi ove mobilnosti, te se veselimo budućim sličnim projektima koji će obogaćivati našu školsku zajednicu i pružati učenicima jedinstvene prilike za učenje i razvoj.