Učenici i profesori Obrtničke škole Koprivnica su i ove godine obilježili Mjesec Frankofonije u svojoj školi

Autor: Dubravka Jakupec, 3. 4. 2023.

U petak navečer su nastavnici sudjelovali u večeri Frankofonije. Večer je zbog izvrsne suradnje s Umjetničkom školom Fortunat Pintarić i ravnateljicom, profesoricom Arianom Šandl ove godine bila obogaćena glazbenim izvedbama. Profesori su imali priliku čuti izvedbe klasične glazbe autora povezanih s Francuskom i francuskom kulturom. Publiku su zadivili polaznice i polaznik umjetničke škole: Tena Šaško, Marta Ređep, Ela Šprem (pod mentorstvom Martine Đurđević i korepetitoricom Mijom Mihalić) sa svojim pjevanjem i Noa Pehnec na klarinetu.

Uz klasičnu glazbu nastavnici su imali prilike iskazati se u poznavanju francuske kulture u pop kvizu na kraju večeri.