Održan Dan sporta Obrtničke škole Koprivnica

Autor: Dubravka Jakupec, 5. 4. 2023.

I ove godine, već tradicionalno, održan je Dan sporta naše škole, koji je okupio učenike i profesore iz naše škole, učenike COOR-a Podravsko sunce te profesore Srednje škole Koprivnica. Događaj se održao 5. travnja 2023. godine u sportskoj dvorani srednjih škola, a bila je to prava sportska poslastica!

Na Danu sporta odigrane su brojne sportske discipline, uključujući nogomet, košarku, odbojku, stolni tenis, badminton, šah, futsal, floorball i graničar. Učenici su se nadmetali u timskim i pojedinačnim sportovima, pokazujući svoje sportske vještine i talente.

Posebno smo ponosni na završnicu prvog Šahovskog školskog turnira, koji je započeo još početkom ožujka. Sudjelovalo je 32 učenika na cijelom turniru, a u samoj završnici njih 16. Napeti ogledi rezultirali su pobjedom Antonija Kovačića iz 4. B razreda, koji je osvojio naslov prvaka. Srebrna medalja pripala je Matiji Habeku, također iz 4. B razreda, dok je brončana medalja otišla Luki Prosenjaku iz 3. A razreda. Čestitamo svim sudionicima na njihovim izvanrednim šahovskim vještinama!

Također, održana su i natjecanja u stolnom tenisu, badmintonu i floorballu. Rezultati su bili iznimno napeti, a sudionici su pokazali svoju predanost i sportski duh. U stolnom tenisu, pobijedili su Neven Nemet, Antonio Orsos, Melita Jug, Gabrijel Šargač, Elvis Andrašić i Marko Čubrilo, dok su ekipa muškog i ženskog badmintona te ženske floorball ekipe također pokazale izvanredno sportsko umijeće.

Utakmice su protekle u veseloj atmosferi, a učenici i profesori su pokazali visoku sportsku kulturu i odlično motoričko znanje u svim sportovima. Ovaj dan bio je prilika za promicanje zdravog načina života, timskog rada i sportskog duha među našim učenicima.

Zahvaljujemo svim sudionicima na njihovom trudu i angažmanu, kao i profesorima koji su omogućili da ovaj Dan sporta bude uspješan i nezaboravan. Čestitamo svim pobjednicima i sudionicima te se veselimo idućem Danu sporta.