Raznim aktivnostima Škola obilježila Božić i završetak prvoga polugodišta

Autor: Melita Golubić, 22. 12. 2018.

Kraj prvoga polugodišta i Božić učenici i profesori Obrtničke škole Koprivnica obilježili su Božićnim sajmom Učeničke zadruge, izložbom radova u sklopu Božićnoga projekta te Kvizom znanja.

Božićni sajam Učeničke zadruge Zlatne ruke

U Obrtničkoj školi Koprivnica 30. studenog 2018. održan je Božićni sajam Učeničke zadruge Zlatne ruke na kojem su učenici i djelatnici mogli razgledati i kupiti prigodne božićne poklone koje su izradili učenici Škole.

Učenička zadruga djeluje od 14. studenog 2016. i uključuje četiri sekcije (cvjećarsku, stolarsku, soboslikarsku i kuharsko-konobarsku). U radu Zadruge najaktivniji su učenici s teškoćama u razvoju zanimanja pomoćni cvjećar te njihovi stručni učitelji. Zadruga djeluje kao oblik izvannastavne aktivnosti, a u njezin se rad rado uključuju pomoćnice u nastavi koje svojim nesebičnim angažmanom unose posebnu dozu kreativnosti, maštovitosti i originalnosti u stvaranju novih proizvoda.

Svrha Zadruge je predstavljanje učeničkih radova na raznim sajmovima te prikupljanje sredstava za nove izložbe.

Božićni projekt

Nekoliko profesora i učenika Obrtničke škole Koprivnica u studenome i prosincu ove godine provelo je Božićni projekt. Pod vodstvom razrednice Danijele Vrtiprah učenici drugoga razreda zanimanja tehničar za računalstvo (2. b) tijekom studenoga su doradili prošlogodišnju prezentaciju s temom Božićni tradicijski običaji, izradili prigodnu računalnu igricu te anketu, a vjeroučitelj Miroslav Ričko održavao je i probe učeničkoga zbora. Učenici drugoga i trećega razreda zanimanja kuhar i slastičar pod vodstvom nastavnice Glorije Ćorić-Alagić pripremili su tradicionalna božićna jela i slastice, a učenici zanimanja pomoćni cvjećar pod vodstvom nastavnice Silvije Bago Seretin izradili su razne božićne ukrase.

Nakon uređivanja panoa, štandova i prostora 19. i 20. prosinca u hodniku Škole održala se izložba svih radova: prezentacija, igrica, ukrasa, jela i slastica. Za tehničke se uvjete pobrinuo nastavnik Slavko Franjo s učenicima 2. b razreda, a božićnom ugođaju pridonijela je i prigodna glazba te glazbeni nastup 2. b razreda. Posjetitelji su, osim razgledavanja, slušanja i kušanja jela i slastica, mogli sudjelovati u internetskoj anketi te zaigrati i prigodnu računalnu igricu.

Kviz znanja

Zadnji dan nastave u prvome polugodištu 21. prosinca obilježen je i 2. Kvizom znanja Obrtničke škole Koprivnica. Znanja iz područja sporta, umjetnosti, medijske kulture, povijesti, geografije i znanosti odmjerilo je 50-ak učenika, odnosno 11 ekipa (od po četiri učenika) iz 1. b, 2. a, 2. b, 3. a, 3. b i 4. a razreda. Kviz je protekao u ugodnoj, zanimljivoj i poticajnoj atmosferi, a svojim znanjem najviše su se iskazali učenici 2. a razreda, koji su nagrađeni priznanjima za osvojeno prvo mjesto i poklonom.

Kviz znanja u našoj je Školi održan već drugi put, a Škola ga planira provesti i krajem školske godine.