Projekt "Kuhajmo EUjedinjeni": Učenici se vratili iz Budimpešte

Autor: Melita Golubić, 7. 2. 2013.

Nakon dva tjedna boravka u Budimpešti učenici završnog razreda smjera kuhar Leo Hodalić, Mirza Klebić, Marko Lončar i Marija Varga 1. veljače su se vratili u Koprivnicu i u svoju školu puni pozitivnih dojmova.

Fotografije s mobilnosti možete pronaći na Facebook stranici projekta:

Projekt Kuhajmo EUjedinjeni Obrtničke škole Koprivnica

Učenici se nakon dvotjednog boravka u Budimpešti

vratili u školske klupe

U sklopu projekta mobilnosti Kuhajmo EUjedinjeni četvero je učenika završnog (3. h) razreda naše Škole - Leo Hodalić, Mirza Klebić, Marko Lončar i Marija Varga - od 19. siječnja do 1. veljače 2013. godine boravilo u Budimpešti. Učenici su tijekom dva tjedna boravka u mađarskoj prijestolnici u tamošnjem hotelu "Astoria" dva tjedna obavljali praktičnu nastavu, ali i upoznavali ljepote i znamenitosti grada te tako ostvarili i osnovne ciljeve projekta: usavršili su svoje profesionalne, kuharske vještine, ali i unaprijedili komunikacijske, jezične, socijalne i životne vještine.

Kuhajmo EUjedinjeni je četvrti Leonardo da Vinci projekt mobilnosti Obrtničke škole Koprivnica koji je u svibnju 2012. godine odobrila Agencija za mobilnost i programe Europske unije zadužena za provedbu Programa za cjeloživotno učenje EU-a u Hrvatskoj te mu dodijelila financijsku potporu od 5 265 eura.

Za dvotjedni su boravak u Budimpešti učenike pripremali članovi Tima za mobilnost Obrtničke škole kroz 60 sati jezičnih (iz engleskog i mađarskog jezika), pedagoško-kulturoloških i stručnih priprema.