Učenik Obrtničke škole Koprivnica osvojio drugo mjesto na Državnom natjecanju

Autor: Melita Golubić, 22. 4. 2013.

Na ovogodišnjem 18. državnom natjecanju učenika graditeljskih i geodetskih škola učenik trećeg razreda Obrtničke škole Koprivnica Nikola Posavec osvojio je drugo mjesto u kategoriji soboslikar-ličilac.

Učenik se svojim radom s temom Izrada kružnog isječka u dva različita tona natjecao s još 11 vršnjaka koji se školuju za isto zanimanje, a njegov mentor-profesor bio je Danijel Lovrenčić.

Natjecanje pod nazivom „Gradimo zajedno našu Hrvatsku“ održavalo se od 5. do 7. travnja u Školi za dizajn, grafiku i održivu gradnju u Splitu. Na njemu je sudjelovalo ukupno 96 učenika završnih razreda iz 26 srednjih škola RH koji su se natjecali u znanjima i vještinama iz deset zanimanja.