"Čitajmo naglas" u vrtiću

Autor: Ljiljana Mraz, 24. 10. 2013.

Učenici Obrtničke škole Koprivnica u srijedu, 23. listopada 2013. g., družili su se i čitali priče djeci iz Dječjeg vrtića Tratinčica!

Čitanje je provedeno povodom nacionalne manifestacije Čitajmo naglas koju, u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, u Koprivnici organizira Knjižnica i čitaonica Fran Galović Koprivnica.

Učenici 2.a razreda Luka Blažotić i Leon Međimurec čitali su priču Lav i miš skupini Cvrčak, a Ivan Duga i Vedran Mačković skupini Bubamara priču Automobil umjesto magarčića.

U skupini Vrapčić čitale su učenice 3.b razreda Viktorija Lovrić, Nataša Petrović i Matea Vresk (priču Hrabri mali papagaj), a učenice 4.a2 i 4.a3 Ana-Marija Lovreković i  Monika Krivošija čitale su priču Selo čudnih glazbenika skupini Balončić.

Djeca i učenici su porazgovarali o važnostima prijateljstva, zajedništva i pomaganja drugima, a nakon toga su crtali svoj doživljaj priča koje su čuli. Dječje radove će učenici Obrtničke škole staviti na pano u hodniku škole, a vrtićarci će posjet uzvratiti vrlo brzo kako bi upoznali školu u koju će možda i sami ići kad malo narastu.