Aktivnosti Škole u listopadu

Autor: Melita Golubić, 6. 11. 2013.

Učenici Obrtničke škole tijekom listopada su sudjelovali u obilježavanju Dječjeg tjedna u COOR-u "Podravsko sunce" i "Galovićeve jeseni", a u Školi se održao i Stručni skup za romske pomagače i stručne suradnike pedagoge osnovnih škola.

Učenici Obrtničke škole Koprivnica 11. listopada ove godine posjetili su COOR „Podravsko sunce“ u Koprivnici te zajedničkim sudjelovanjem djece u sportskim aktivnostima obilježili Dječji tjedan, ali i ukazali na potrebe i prava djece u svojoj zajednici.

U prostorijama Obrtničke škole 21. listopada održao se  Stručni skup za romske pomagače i stručne suradnike pedagoge osnovnih škola. Tema skupa bila je inkluzija učenika pripadnika romske nacionalne manjine i uloga romskih pomagača te interkulturalnost kao dimenzija školskog života i građanske kompetencije.

U sklopu obilježavanja ovogodišnje "Galovićeve jeseni" u Gimnaziji „Fran Galović“ Koprivnica 25. listopada održana je Pjesnička matineja „Mali Galović" na kojoj su sudjelovali i naši učenici. Na natječaju za Nagradu „Mali Galović“ za najbolji prozni i pjesnički uradak u finalno su natjecanje ušli učenici četvrtih razreda Kristina Sabol s radom Sakrivena u ljubavi te Tomislav Grgetić s radom Pusta noć pod vodstvom mentorice Vesne Rončević-Perić te učenik trećeg razreda Boris Podravec, koji je svoj prozni rad Jesen vu Podravini prisutnima i pročitao. Osim Borisa, pod vodstvom mentorice Danijele Vrtiprah na „Malom Galoviću“ sudjelovalo je još šestero učenika 1. b i 3. g razreda naše Škole.