Učenici Obrtničke škole na predstavi "Kroćenje goropadnice"

Autor: Melita Golubić, 15. 10. 2014.

Kako bi obilježilo 450. godišnjicu rođenja poznatog engleskog dramatičara i pjesnika Williama Shakespearea, tristotinjak učenika naše škole 13. listopada ove godine u popularnom je „Domoljubu“ pogledalo predstavu Kroćenje goropadnice u produkciji Pučkog otvorenog učilišta Koprivnica, Kazališta „Oberon“ i Kazališta Virovitica.

Učenici Obrtničke škole na predstavi Kroćenje goropadnice

Redatelj predstave je Damir Mađarić, a uloge su u ovoj ranoj, „mladenački eksplozivnoj, razbarušenoj, sočnoj i smiješnoj“ Shakespeareovoj komediji odigrali Robi Ugrina, Goran Koši, Marija Kolb koje su učenici 2. a, 2. i i 3. b razreda prije predstave imali priliku i upoznati. Za susret i razgovor s njima pripremili su se unaprijed tako što su na internetu istraživali o njihovom radu i glumačkom uspjehu te su za njih osmislili i pitanja.

Budući da su učenicima glumci bili već poznati s televizije, iz filmova, reklama ili sinkronizacije animiranih filmova, najviše ih je zanimalo kako se snimaju filmovi, serije i sl. Kao najzanimljivije dijelove u svojim osvrtima, koje su pisali nakon upoznavanja i predstave, učenici su izdvojili „tajne“ snimanja određenih scena u filmovima ili „lažnih“ rekvizita. Rasprava je tekla u više smjerova pa su se tako dotakli i pitanja je li za dobrog glumca bitnije imati završenu Dramsku akademiju ili prirođeni talent.

Na samom kraju učenici su pogledali kako to izgleda „iza scene“ – što se sve tamo nalazi, od kostima preko rekvizita i sl., gdje se glumci presvlače i kako se pripremaju za svoje izvedbe.

Najdraži dio im je bio fotografiranje s glumačkom ekipom, čime su ovjekovječili svoj susret s njima koji će im zasigurno ostati u lijepom sjećanju.