Europska Anketa za škole: ICT i obrazovanje

Autor: Danijel Mustafa, 28. 10. 2011.

Naša škola uključila se u projekt-europsku Anketu za škole: ICT i obrazovanje koju u ime Europske komisije realiziraju Europska školska mreža i Sveučilište Liège u suradnji s IEA DPC.

Cilj ESSIE‐ja je procijeniti napredak u primjeni informacijske i komunikacijske tehnologije u obrazovanju u 31 europskoj zemlji. Provest će online upitnike o dostupnosti, korištenju i stavovima školskih ravnatelja, nastavnika te ‐ iznimno u srednjim školama – učenika, prema obrazovnoj tehnologiji.

Radi usporedbe napretka na polju ICT‐a u različitim državama, od velike je važnosti dobiti kvalitetne uzorke škola i ljudi u svakoj zemlji. Samo oni ispitanici koji su pravilno odabrani te reprezentativni mogu dati nepristrane, točne i međunarodno usporedive rezultate.

U okviru studije ESSIE, podaci će se prikupljati na tri razine:

1. Razina škole,

2. Razina učionice/nastavnika, i

3. Obrazovna razina učenika.