ODABIR NOVOG LOGOTIPA OBRTNIČKE ŠKOLE KOPRIVNICA

Autor: Ljiljana Mraz, 20. 2. 2015.

Nakon uspješno provedenog natječaja za logotip Erasmus + projekata Obrtničke škole i čak dva odabrana logotipa, na natječaj za logotip Škole stiglo je još više prijedloga. Ideje su odlične i odluka će i ovaj put sigurno biti teška! Pomozite pri odabiru najboljeg logotipa koji će nadalje predstavljati našu školu i nemojte propustiti glasanje.

Odluka o logotipu bit će donesena  na temelju glasova zaposlenika Škole te glasova predstavnika razrednih odjela u Vijeću učenika. Učenici, u razredu zajednički odlučite za koji će logotip vaš predstavnik glasati!

Prijedloge logotipova možete pogledati na panou nasuprot rasporedu u hodniku Škole, na projekciji na TV-u na hodniku i u školskoj knjižnici te na mrežnoj i Facebook stranici Škole.

Logotipove su predali:

Matija Dolenec, 1. a

Matija Kolarić, 1. b

Viktor Gabaj, 3. a

Leon Međimurec, 3. a

Matija Kolarić, 1.b i Slavko Franjo, nastavnik

Danijel Džambo, nastavnik

Mario Kiš, nastavnik

Neven Komes, nastavnik.

Konačna odluka o odabranom logotipu bit će objavljena na mrežnoj stranici Škole početkom ožujka.

Više informacija možete dobiti u pedagoškoj službi ili školskoj knjižnici.

Logotipovi koji ulaze u odabir su sljedeći (navedeni nasumičnim redoslijedom).

Logotip 1

Logotip predstavlja sinusoidu, funkciju koja se pojavljuje u matematici, fizici i elektrotehnici. Plava boja se dobro vidi na bijeloj podlozi i prati boju trenutnog logotipa. (autor logotipa)

Logotip 2

Logotip predstavlja sinusoidu, funkciju koja se pojavljuje u matematici, fizici i elektrotehnici. Logotip ima kockice koje predstavljaju hrvatsku školu. (autor logotipa)

Logotip 3

Logotip predstavlja inicijale Obrtničke škole. (autor logotipa)

Logotip 4

Logo se sastoji od tri glavna kruga : 1. krug su učenici - oni dolaze u ovu školu po znanje i tako grade budućnost; 2. krug su profesori - oni podučavaju učenike i daju im znanje i savjete; 3. krug , ali ne manje važan, je stručni i administrativni tim škole - oni ovu školu čine složnom, održavaju red i disciplinu, brinu o njoj, upravljaju i čine ju što više ugodnom za boravak. Bez ta tri glavna kruga, ova škola ne bi imala smisla i ne bi postojala. (autor logotipa)

Logotip 5

Logotip prikazuje kako je naša škola krov nad glavom svima, svi su sigurni u njoj, mali i veliki. (autor logotipa)

Logotip 6

Drvo označava veliki odabir zanimanja koja su zapisana u krošnji. Zvjezdice označavaju suradnju sa EU. Slogan "OKRENI SVOJE ZNANJE NA VIŠU RAZINU" je nastao po tome što škola nudi Erasmus+ projekte koje nema baš svaka škola te zato što škola ima stručne profesore. (autor logotipa)

Logotip 7

Grad Koprivnica poznat je po biciklima. Na raznim mjestima u gradu ima čak i postavljene spomenike biciklinu. Obrtnička škola Koprivnica svoj postanak datira u vrijeme pojave bicikla kao prometala, dakle u 19. stoljeće, 1886. godine i traje sve do danas, baš kao i bicikl. A bicikl ima i budućnost kao ekološko prometalo. Zvjezdice simboliziraju usmjerenost budućnosti u krilu Europe. Boje: crvena, bijela, plava boje su naše domovine, a žuta i plava su boje EU. (autor logotipa)

Logotip 8

Logotip 9

Logo je u bojama hrvatske zastave, knjiga je plave boje koja predstavlja školu i učenje, dok munja simbolizira struju i elektro zanimanja, a 1886. predstavlja godinu osnutka škole. (autor logotipa)

Logotip 10

Logotip predstavlja Obrtničku školu Koprivnica.

Logotip 11

Knjiga predstavlja znanje i učenje. Knjiga je prikazana u modernom i digitalnom obliku što bi trebalo značiti da škola prati moderne trendove. Kvadratići će s vremenom definirati u potpunosti izgled knjige, što znači da će učenici završetkom škole imati određena znanja i vještine. (autor logotipa)

Logotip 12

Logo se sastoji od dva dijela koji su međusobno povezani. Imamo osobu (učenika, profesora...) koji se nalazi pred svijetom punog informacija i znanja te ih u potpunosti želi iskoristiti i doći do njih. (autor logotipa)