Održana novinska konferencija

Autor: Melita Golubić, 9. 2. 2012.

Na novinskoj konferenciji predstavljeni novi projekti i aktivnosti Obrtničke škole Koprivnica

Novinska konferencija

u Obrtničkoj školi Koprivnica

U knjižnici Obrtničke škole Koprivnica 2. veljače 2012. godine održana je novinska konferencija na kojoj su nove školske projekte i aktivnosti novinarima predstavili profesori, koordinatori projekata i ravnatelj Ratimir Ljubić. Prisutnim novinarima ravnatelj je poželio dobrodošlicu i naglasio osobit značaj aktualnih projekata kojima Škola nastoji unaprijediti kvalitetu obrazovanja svojih učenika.
     Nakon ravnateljeve uvodne riječi novinarima se obratila Ljiljana Mihalec, koordinatorica projekta „Elektroni brišu granice“, koja je najavila skori odlazak desetorice učenika trećeg razreda smjera elektrotehničar i tehničar za računalstvo na trotjednu stručnu praksu u Granadu u Španjolskoj. Učenici će tamo u razdoblju od 6. do 27. veljače 2012. godine moći unaprijediti profesionalne vještine i stručna znanja, ali i društvene, komunikacijske te jezične vještine. Ovo je već treći Leonardo da Vinci projekt mobilnosti koji Obrtnička škola Koprivnica uspješno provodi.
     Ovom je prilikom i Irena Friščić-Petrović, koordinatorica Povjerenstva za kvalitetu, najavila sudjelovanje i prezentaciju iskustva i načina rada Obrtničke škole na Završnoj konferenciji projekta „Razvoj osiguranja kvalitete u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju“ koja će se održati 21. veljače 2012. godine u Zagrebu.
     Koordinator novoga školskog projekta "Ususret budućim zahtjevima Koprivničko-križevačke županije“ Dario Jembrek istaknuo je kako je riječ o projektu vrijednom 200 tisuća eura koji se odnosi na uvođenje fakultativnih predmeta u trogodišnja obrtnička zanimanja vezanih uz primjenu, ugradnju i održavanje uređaja i pogona temeljenih na obnovljivim izvorima energije. Potpisivanje ugovora o projektu očekuje se u svibnju 2012. godine, a partneri Škole su Grad Koprivnica, Koprivničko-križevačka županija i Strojarska tehnička škola Osijek.
     Na samome kraju novinske konferencije ravnatelj se kratko osvrnuo na dosadašnje školske aktivnosti, ali i na aktualne – u prosincu su u 11 učionica instalirani fiksni projektori, što će pridonijeti daljnjem osuvremenjivanju i kvaliteti nastave u Obrtničkoj školi Koprivnica.